foto 7 sprzęt foto video

FOTO 7
Amber Necklace   tea cups with lids

Nowa seria statywów 2903 sierpnia 2015

Manfrotto przedstawia nową kolekcję statywów serii 290. Całkowicie odnowiona gama statywów i zestawów z głowicą oraz monopodów. Nowa seria dedykowana jest dla pasjonatów i hobbystów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i poważnie podchodzą do fotografii. Nowa seria 290 utrzymuje dziedzictwo poprzedniej serii. Nowa seria to nawiązanie stylu produktów klasy premium, wyposażona w innowacyjne funkcje. Kolekcja składa się z 3 zupełnie nowych modeli statywów i nowych wersji monopodów serii 290.

290 071

290 LIGHT

Statyw 290 LIGHT to idealny wybór dla każdego fotografa potrzebującego solidnego statywu. Aluminiowa konstrukcja nóg oraz zacisków zwiększa jeszcze większą lekkość, znaczącą w transportowaniu i wsparciu fotografa. Statyw 290 Light dostępny jest w zestawie z głowicą ze składanymi rączkami lub głowicą kulową.

290 284

290 Xtra

Statyw 290 Xtra prezentuje zupełnie nowy styl i znakomite rozwiązania techniczne. Statyw stał się bardziej funkcjonalny przez 4-stopniowe ustawienie kąta rozstawu nóg, które pozwalają użytkownikowi na większe możliwości ustawienia statywu według własnego upodobania i kreatywności. Do wyboru wersje statywów 290 Xtra dostępne są w wersji solidnej konstrukcji aluminiowej i wytrzymałej oraz sztywnej konstrukcji lekkich rur kompozytowych z włókna węglowego. Obie wersje posiadają ergonomiczne rozwiązania regulowanej długości nóg. Wersja z 290 Xtra z włókien węglowych również dostępna w zestawie z głowicą kulową i 3-kierunkową, a wersja statywu aluminiowego dodatkowo dostępna jest w zestawie z głowicą typu ‘fluid’ dla miłośników wideo i fotografów używających teleobiektywów. Statywy 290 Xtra sprzedawane są samodzielnie, jak i w zestawach z głowicą. Posiadają dedykowaną torbą na ramię dla zapewnienia wygody i komfortu w przenoszeniu i przechowywaniu statywu.

290 041

290 DUAL

Nowy statyw 290 Dual to powiązanie rozwiązań statywów Manfrotto wyższej klasy serii 190 i 055. Przy zachowaniu solidnej budowy, statyw wyposażono w mechanizm 90° ustawienia kolumny środkowej. Zmianę ustawienia kolumny można teraz dokonać jednym ruchem bez konieczności wyjmowania kolumny i demontażu głowicy i aparatu. Statyw został również wyposażony w 4-stopniowe ustawienie kąta rozstawu nóg, co umożliwia również fotografowanie z poziomu podłoża. Ponadto aluminiowa konstrukcja zapewnia solidne wsparcie i ergonomiczną funkcjonalność dzięki regulowanej długości nóg za pomocą wygodnych zacisków. Wszystkie te cechy powodują, że statyw 290 DUAL to idealne wsparcie dla fotografów chcących wyrazić swoją kreatywność, przez odkrycie nowej perspektywy dla wykonywanych zdjęć.

Statywy serii 290 Xta i Dual wyposażone są w zestawie z nową głowicą 3-kierunkową 804 posiadającą ergonomiczne gumowe uchwyty, które możemy w razie potrzeby zsunąć. Nowe dźwignie i korpus Adapto sprawiły, że nowa głowica 804 stała się bardziej kompaktowa i lżejsza.

290 220

290 MONOPOD

Nowa seria monopodów z kolekcji 290 szczyci się udoskonaloną wersją monopodu Manfrotto 290, wyposażona została w nowy gumowy uchwyt oraz pasek na nadgarstek oraz mocowanie ze zintegrowanym łączeniem na gwint ¼” lub 3/8”. Monopod posiada regulowaną długość. Dostępny jest w wersji aluminiowej i 4-sekcyjnej wersji z włókna węglowego.

Nowa kolekcja serii 290 produkowana jest we Włoszech i reprezentuję nową gamę produktów klasy premium o unikalnych rozwiązaniach, wynikających ze stałego zaangażowania firmy Manfrotto w innowacyjność, badania i rozwój. Najwyższej jakości materiały, zaawansowana technologia i badania gwarantują jakość, co zapewnia 10 lat gwarancji na produkty firmy Manfrotto.